Анна Коваленко: Чернігівщина готова стати пілотним регіоном для запровадження ініціатив Державного агентства розвитку туризму в Україні.
Чернігівська область має потужний туристично-рекреаційний потенціал. Як його розвинути та зробити регіон лідером туристичної галузі в Україні, обговорили під час зустрічі голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко та голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.
— Значний природно-заповідний фонд та історико-культурний потенціал Чернігівщини дають можливість розвивати широкий спектр різних видів туризму. У співпраці з Державним агентством розвитку туризму в Україні ми плануємо розвинути цей напрямок та стати однією з перших областей, яка запровадить регіональну Стратегію розвитку туризму для локального економічного зростання та покращення іміджу країни в цілому, — наголосила очільниця облдержадміністрації.
У ході зустрічі Анна Коваленко від імені Чернігівської обласної державної адміністрації та Мар’яна Олеськів від імені Державного агентства розвитку туризму в Україні підписали Меморандум про співпрацю.
Серед ключових аспектів ініціативи – розміщення на інформаційних ресурсах сторін актуальної інформації туристичного спрямування та проведення спільних заходів, що сприятиме збільшенню туристичного потоку та популяризації туризму в Чернігівській області.
Під час зустрічі домовилися про організацію та проведення промотуру, який включає ключові туристичні магніти області: Парк природи «Беремицьке», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національний історико-культурний заповідник «Качанівка». Також для учасників промотуру будуть презентовані нові гастротуристичні локації маршруту «Дорога смаку Чернігівщини», що зараз розбудовується.
— На сьогодні до ініціативної групи з формування «Дороги смаку Чернігівщини» увійшли «Ніжинський консервний завод», равликова ферма у селі Отрохи, органічна майстерня «Зелена ложка», контактна ферма «Органік ранчо», виноробня «Виноман», торгові марки «Сіверські меди» та «Сокиринські меди», комплекс зеленого туризму «Соколиний хутір». Для туроператорів та журналістів України плануємо орієнтовно в квітні організувати рекламно-інформаційний тур, до якого увійдуть деякі із названих об’єктів, — зазначила Анна Коваленко.
Також у рамках співробітництва планується створити туристично-інформаційні центри на території національних заповідників «Качанівка» та «Гетьманська столиця», осучаснити музеї та впровадити додаткові туристичні послуги.
У свою чергу Мар’яна Олеськів запевнила, що Державне агентство розвитку туризму України готове надати всебічну підтримку промоції всіх цікавих заходів, які сприятимуть збільшенню туристичного потоку та популяризації туризму в Чернігівській області.